Bu hisobotlar har oy bir vaqtda e'lon qilinadi va bozorda katta volatillikni keltirib chiqaradi, ayniqsa hisobotlar kutilgan ko'rsatkichlardan sezilarli farq qilganda.
Shaxsiy xarajat va shaxsiy daromadlar qanday hisobotlar?
FVG – bu aktivning narx harakatlari orasida paydo bo’ladigan bo’shliqlar bo'lib, xaridorlar va sotuvchilar o’rtasidagi nomutanosiblik natijasida yuzaga keladi.
Koferensiyada yil yakuni bo'yicha qilingan ishlar hisoboti e'lon qilindi. Unga ko'ra; muomaladagi qimmatli qog'ozlar bozor kapitallashuvi 216,7 trillion so'mga yetdi.
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi (ILMA) 2024-yil yakuni bo'yicha press-konferensiya o'tkazdi
Investorlar kompaniyaning Blackwell chiplari orqali qancha daromad olganligiga, shuningdek, Trumpning boj tariflar siyosati kompaniyaga qanday ta'sir qilganiga qiziqishmoqda.
Nvidia kompaniyasi bu hafta chorshanba kuni 2024-yil 4-chorak daromadlari haqida xabar beradi
FOMC (Federal Open Market Committee) - bu AQSh bankining (Federal Reserve) bir qo'mitasi. Bu tashkilot AQSh pul-kredit siyosatini belgilashga mas'ul bo'lgan asosiy organ.
Tencent Holdings Limited DeepSeek AI modelini o'zining xabar almashish ilovasi - WeChatqidiruv platformasiga integratsiya qilayotganligini e'lon qildi.